۴ دقیقه
عمل پارگی رباط صلیبی زانو

هزینه عمل رباط صلیبی زانو

آنچه می خوانید...

هزینه عمل رباط صلیبی زانو یکی از سوالات شایع در مورد این عمل است. هزینه دقیق بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع آسیب دیدگی و تعیین روش درمانی دارد. همچنین، هزینه عمل رباط صلیبی زانو ممکن است در مراکز مختلف به شدت متفاوت باشد. در ادامه ی مطلب به صورت مختصر به علل موثر در هزینه ی عمل رباط صلیبی زانو می پردازیم. با ما همراه باشید.

در ادامه ی مطلب به صورت مختصر به علل موثر در هزینه ی عمل رباط صلیبی زانو می پردازیم. با ما همراه باشید.

عوامل تاثیرگذار هزینه جراحی رباط صلیبی زانو

عواملی که ممکن است بر هزینه عمل رباط صلیبی زانو تاثیرگذار باشند عبارتند از:

 • نوع آسیب دیدگی
 • نوع جراحی
 • محل و شهرستانی که عمل انجام می‌شود
 • تجهیزات پزشکی مورد استفاده در جراحی
 • تجربه و تخصص پزشک معالج
 • هزینه‌های بیمارستان و پذیرش
 • هزینه‌های پس از جراحی مانند فیزیوتراپی و داروهای تجویز شده
عمل پارگی رباط صلیبی زانو
عمل پارگی رباط صلیبی زانو

هزینه جراحی پارگی رباط صلیبی زانو در سال ۱۴۰۲

هزینه عمل رباط صلیبی زانو در سال ۱۴۰۰ به عوامل گوناگونی وابسته است. در بخش قبل عواملی که بر هزینه تاثیر گذار هستند توضیح داده شد. قیمت جراحی رباط صلیبی در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال های گذشته مقداری یافته است. در واقع جراحان با فرا رسیدن سال جدید هزینه‌ های جراحی را به روز رسانی می کنند. بنابراین باید انتظار افزایش قیمت را داشته باشید.  میزان افزایش قیمت معمولا بین ۱۵ تا ۲۵ درصد است. هر جراح بر اساس شرایط خود و قیمت قبل عمل این هزینه را به نسبت افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: عمل جراحی پروتز زانو

آیا هزینه عمل رباط صلیبی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

بسیاری از افراد دنبال این هستند که بدانند آیا بیمه‌ ها جراحی رباط صلیبی زانو را تحت پوشش خدمات قرار می دهند یا خیر. عمل ترمیم رباط صلیبی یک عمل برای درمان فرد است. بنابراین می توان گفت بیمه‌ ها به عمل ‌های درمانی کمک هزینه اختصاص می دهند. با این حال، باید توجه داشت که پوشش بیمه بستگی به نوع بیمه و شرایط آن دارد و همچنین برخی هزینه‌ها ممکن است تحت پوشش بیمه قرار نگیرند. برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد پوشش بیمه جراحی رباط صلیبی زانو، بهتر است با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و از شرایط پوشش بیمه خود مطلع شوید.

شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با دکتر رضا شیروانی (متخصص ارتوپد در غرب تهران) از طریق زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۷۳۱۲۵
صفحه اینستاگرام

هزینه فیزیوتراپی بعد از جراحی رباط صلیبی

پس از انجام این عمل مدتی زمان نیاز است تا رباط صلیبی پیوند داده شده و کارایی خود را به دست آورد‌. به این منظور لازم است برای تقویت رباط صلیبی به یک متخصص فیزیوتراپی مراجعه شود. این متخصص تمرینات مختلفی را برای برگرداندن توانایی های بیمار به کار می گیرد. هزینه فیزیوتراپی بعد از جراحی رباط صلیبی جدا از هزینه جراحی است. 

هزینه فیزیوتراپی بعد از جراحی رباط صلیبی زانو بستگی به محل و شهرستانی که انجام می‌شود، تجهیزات پزشکی مورد استفاده در جراحی، تجربه و تخصص پزشک معالج، هزینه‌های بیمارستان و پذیرش، هزینه‌های پس از جراحی مانند فیزیوتراپی و داروهای تجویز شده و تعداد جلسات فیزیوتراپی دارد. هزینه هر جلسه فیزیوتراپی بستگی به نوع بیمارستان و مرکز درمانی، تخصص پزشک معالج و نوع فیزیوتراپی دارد.

در این قسمت نمونه ای از جراحی ترمیم پارگی رباط صلیبی زانو توسط دکتر رضا شیروانی بختیاری را مشاهده می نمایید:

قیمت عمل ترمیم رباط صلیبی زانو

افرادی که کاندید مناسبی برای عمل جراحی پارگی رباط صلیبی زانو هستند در اغلب موارد به دنبال آگاهی از هزینه های این عمل جراحی می باشند.

در برآورد نهایی هزینه عمل رباط صلیبی زانو موارد زیر تاثیرگذار خواهند بود:

 • شدت آسیب های وارد شده به مفصل زانو
 • روش درمانی انتخاب شده از سوی پزشک متخصص
 • هزینه کلینیک و متخصص بیهوشی
 • دستمزد جراح و…

به خاطر داشته باشید هزینه جراحی رباط صلیبی زانو در طی جلسات معاینه بعد از تشخیص نوع آسیب دیدگی و تعیین روش درمانی، از سوی متخصص ارتوپدی تعیین و به اطلاع شما رسانده می شود.

 

نتیجه گیری

در نهایت می توان نتیجه گرفت هزینه این عمل به عوامل مختلفی از جمله نوع آسیب دیدگی، تجهیزات مصرفی حین عمل، تعداد روزهایی که بیمار باید قبل و بعد از عمل در بیمارستان بستری شود، داروهای مصرفی، نوع درمان و خدمات انجام شده مانند تصویربرداری و ویزیت پزشک بستگی دارد.  برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد هزینه جراحی رباط صلیبی زانو، می توانید از طریق تماس با دکنر از هزینه این عمل مطلع شوید.

دکتر رضا شیروانی بختیاری

فارغ التحصيل پزشكى عمومى از دانشگاه تهران فارغ التحصيل دوره تخصص ارتوپدى از دانشگاه فردوسى مشهد رتبه برتر آزمون بورد تخصصى سال ١٣٩٢ دوره تخصصى آسيبهاى ورزشى و ارتروسكوپى از ايتاليا ١٣٩٢

29 Responses
 1. سلام وقتتون بخیر.من ۲۰ سالمه و ۷ ماه عمل رباط صلیبی انجام دادم الان بعد ۷ ماه فیزیوتراپم پام رو تست کرد گفت پای عمل شده ۴ میلی متر بیشتر از پای سالم لق میزنه و به جلو میاد میخواستم بدونم طبیعیه یا احتمال پارگیه مجدد وجود داره؟

 2. سلام‌.
  من ۱۶ سالمه و رباط صلیبی acl پای راستم کامل پاره شده و این ۹ ماهه که عمل نکردم. من الان الان دارم عضلات پام رو تو باشگاه بدنسازی تقویت میکنم.
  سوالم این است که اگه به تقویت کردن پام ادامه بدم. امکان بهبود رباط صلیبی پام هست یانه باید عمل کنم.
  سوال دیگه هم من قیمت عملش چقدر هست؟ من بیمه ورزشی ندارم اگه الان خودمو بی ممه کنم میشه با بیمه پامو عمل کنم

  1. سلام
   پارگى رباط صلیبى خودبخود درمان نمیشود و تقویت عضلات تنها علائم اون رو کاور میکنن و عوارض رو هم افزایش میده

 3. سلام من زانوی سمت چپم مینیسک داخلیش پارگی درجه دو داشت الان دو ماهه گذشته ده جلسم فیزیوتراپی انجام دادم
  تو این مدت فشار رو پای راستم بود
  و ورزشم رو ادامه دادم
  الان زانوی راستم سمت راستش زیر کشکک درد میکنه و موقه صاف شدن هم صدای تق میده هم درد دارم
  سوللم اینه که پای چپم ک دوماه گذشته خوب شده ؟
  و اینکه زانوی راستم احتمال پارگی داره ؟
  الان برای درمان باید چیکار بکنم ؟

 4. سلام من ۳ساله رباط پاره کردم، پای راستم اما تا۱سال پیش نمیدونستم و لی ۵،۶ماهه خالی میکنه و نوبت عمل داشتم تبریز بدلیل گرونا بیمارستان خالی دولتی نبود الان اگر بخام در بهار یا تابستان عمل کنم دیر نمشه

 5. سلام من رباط صلیبی عمل کردم ۴سال پیش و الان دوباره کامل پاره شده میخواستم قیمت گرافت بپرسم برای پیوند ؟

 6. سلام من چند سال پیش رباط صلیبی خلفی پام پاره شد دکتر گفت پارگی رباط کامل نیس و فقط فیزیوتراپی پیشنهاد شد اما زانوم خشکه و اذیتم خاسم بدونم برای عمل رباط صلیبی حتما باید رباط ب طور کامل پارگی داشته باشه پارگی خفیف هم میتونم عمل کنم یا خیر ؟ هزینه عمل رو هم لطف کنید بهم بگید با تشکر

  1. سلام باید بررسی ومعاینه بشید تا بتونم نظر دقیق بدم. با شماره مطب تماس بگیرید و زمانی که خواستید تشریف بیارید نتایج آزمایش هاتون رو به همراه داشته باشید. هزینه هم توی همون جلسه اعلام میشه خدمتتون

 7. سلام من زمین خوردم و بعد ام آر ای گرفتم گفتن که رباط صلیبی و منیسک پا پاره شده ده جلسه فیزیوتراپی تجویز کرده تا بعد سئوال من اینکه آیا نیاز به عمل دارم یا نه؟ولی در فیزیوتراپی خیلی بهتر شده و حرکت دوچرخه را خوب انجام می‌دهم فیزیوتراپی می‌گوید که راه بروم نظر شما چیست؟؟۴۵ سالمه

 8. سلام من حدود سه روز پیش تو باشگاه زانوم در رفت و مربیم جاش انداخت ولی بعد اینکه بلند شدم زلنوم خالی کرد الان پام بد جوری درد میکنه ولی از روز اول هم دردش کمتر شده هم ورمش . شغلمم اسانسوره کاره خیلی سنگینیه تو ارتفاعه خواستم ببینم باید عمل کنم یا نه اگه عمل نکنم زانوم تو ارتفاع خالی نمیکنه؟

 9. سلام من تقریبا ۱۰ سال پیش رباط acLوpcL عمل کردم ولی درد میکنه زانو خالی میکنه زیاد نمیتونم راه برم یا سرپا وایستم امکانش هست که رباط زانوم ترمیم نشده باشه هنوزم پاره باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 10. سلام من ۷۰ درصد از رباط aclزانوی چپم پاره شده خواستم ببینم هزینه عمل با بیمه ی تامین اجتماعی در بیمارستان دولتی چقدر است؟

 11. سلام دکتر وقت بخیر …من ۱۶ سالمه مشکوک به پارګی رباط صلیبی ام …فیزیو رفتم ۱۰ جسله و نسبتا خوب راه میرم … پارګی هم درجه ۱ هست … آیا نیاز به عمل دارم؟؟

 12. آقای دکتر شیروانی عزیز سلام
  تشکر بخاطر توضیحات خوبی که برای سوالات نوشتید.
  من ۴۸ سالمه. ۵ سال قبل تو فوتبال ACL ام پاره شد و از طریق Allograft عمل کردم و بعد از ۲ سال شروع به ورزش کردم که تا حالا چند دفعه پیچ خورده. با معاینه و MRI دکتر میگه ACL کاملا پاره شده و مینیسک داخلی هم پارگی داره و مجددا عمل می خواد. سوالم اینه که این دفعه بهتره از چه نوع گرفتی استفاده بشه و بعد از عمل امکان فعالیت ورزشی دارم یا نه؟
  پیشاپیش سپاسگزارم

   1. سلام آقای دکتر من رباط صلیبی پام پاره شده ولی پارگی کامل نیست
    با قرص و پاماد و ۱۵ جلسه فیزیوتراپی امکان ترمیمش هست
    من ۱۷ سالمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =