دکتر رضا شیروانی بختیاری » زانو » هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در سال ۱۴۰۳
۶ دقیقه
هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در سال 1403

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در سال ۱۴۰۳

آنچه می خوانید...

یکی از سوالات پرتکرار افراد بعد از تصمیم به عمل، هزینه جراحی تعویض مفصل زانو است و فرد را به جستجو یک مبلغ نهایی راهی می‌کند. باید بدانیم که عوامل مختلفی می‌تواند در هزینه نهایی تاثیرگذار باشد. در این مقاله قصد داریم شما را در استعلام یک مبلغ نهایی، راهنمایی کنیم. همراه ما باشید.

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

چه عواملی در هزینه جراحی تعویض مفصل زانو موثر است؟

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم هزینه جراحی تعویض مفصل زانو ممکن است تحت تأثیر چندین عامل قرار بگیرد. در ادامه برخی از عوامل مهم که ممکن است در تعیین هزینه جراحی تعویض مفصل زانو تأثیرگذار باشند را بررسی می‌کنیم. این عوامل شامل:

  1. تخصص پزشک: تخصص و تجربه پزشک مربوط به جراحی تعویض مفصل زانو نقشی مهم در هزینه آن ایفا می‌کند. به طور معمول پزشکان با تخصص بالاتر و تجربه بیشتر هزینه متفاوت‌تری را دریافت می‌کنند.
  2. نوع آزمایشگاه و تجهیزات: استفاده از آزمایشگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته و با کیفیت در جراحی تعویض مفصل زانو می‌تواند در هزینه نهایی این جراحی تاثیر گذار باشد.
  3. نوع مفصل مصنوعی: یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در هزینه این جراحی تاثیر گذار باشد، نوع مفصل مصنوعی است. به عبارت دیگر هزینه جراحی تعویض مفصل زانو به نوع مفصل مصنوعی استفاده شده بستگی دارد. مفصل مصنوعی مختلف با قیمت‌های مختلف در بازار موجود هستند در نتیجه هزینه جراحی ممکن است بسته به نوع مفصل مصنوعی متفاوت باشد. به خاطر داشته باشید با انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران دیگر دغدغه و نگرانی ای بابت جنس و کیفیت پروتزهای استفاده شده در عمل جراحی خود نخواهید داشت. علت این امر بکارگیری بهترین تجهیزات توسط جراح حاذق و مجرب می باشد.

بیشتر بخوانیم: راه رفتن بعد از تعویض مفصل زانو

  1. هزینه بیمارستان و مراقبت‌های بعد از جراحی: ممکن است زمانی که به جستجو هزینه عمل هستیم توجه بیشتر ما به موارد دیگری شود اما باید بدانیم که هزینه‌های بعد از جراحی نیز می‌توانند نقش پررنگی در قیمت نهایی عمل داشته باشند. به بیانی دیگرهزینه‌های مربوط به بیمارستان و مراقبت‌های بعد از جراحی نیز باید در این لیست مد نظر گرفته شوند. این موارد شامل هزینه‌های بستری شدن در بیمارستان، مشاوره‌های بعد از جراحی، فیزیوتراپی و… می‌شود.

لطفاً توجه داشته باشید بهتر است بعد از تصمیم‌گیری به جراحی تمامی مواردی که می‌تواند در هزینه نهایی تاثیرگذار باشد را بررسی کنید

علاوه بر موارد اصلی گفته شده موارد زیر می تواند در هزینه جراحی تعویض مفصل زانو تاثیرگذار باشد:

  • هزینه به زمان صرف شده در اتاق عمل بستگی دارد، اگر عمل پیچیده باشد و در حین جراحی شرایط خاص پیش آید.
  • مراقبت یا تجهیزات پیش بینی نشده در صورت بروز عوارض، ممکن است به مراقبت های بیشتری نیاز باشد. پس از جراحی ممکن است نیاز به مصرف مسکن، رقیق کننده خون یا آنتی بیوتیک داشته باشید.
  • اگر بیمه درمانی تکمیلی دارید، هزینه کل تعویض مفصل زانو می تواند یا مقداری از جراحی بسته به طرح بیمه شما پرداخت می شود.
  • حتی محل سکونت می تواند بر هزینه جراحی تعویض مفصل تاثیر بگذارد. این هزینه ممکن است در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک باشد.
  • تعداد روزهایی که در بیمارستان باید بمانید، که به این که تعویض مفصل زانو شما کامل، جزئی یا دوطرفه باشد، بستگی دارد.

بیشتر بخوانیم: عوارض تعویض مفصل زانو

هزینه جراحی زانو در بیمارستان دولتی

بسیاری از افراد تمایل دارند تا اعمال جراحی درمانی خود را در مراکز درمانی دولتی انجام دهند تا هزینه ی کمتری را پرداخت نمایند. اکثر بیمه‌های درمانی طرف قرارداد با بیمارستان های معتبر می‌باشند تا بتوانند در هنگام نیاز به افراد جهت تامین هزینه های عمل های جراحی کمک نمایند. به همین منظور توصیه می‌شود قبل از اقدام به جراحی تعویض مفصل زانو از بیمارستان‌های طرف قرارداد با جراح ارتوپد خود اطلاع حاصل نمایید.

مشاوره جهت تعویض مفصل زانو در تهران

آیا بیمه هزینه جراحی تعویض مفصل را پرداخت می‌کند؟

یکی دیگر از سوالات پرتکرار افراد در هنگام انجام عمل این است که آیا بیمه هزینه جراحی را پرداخت می‌کند؟ باید بدانیم بیمه ممکن است بخشی از هزینه جراحی تعویض مفصل را پرداخت کند، اما این موضوع بسته به نوع بیمه، شرایط پوشش و… متفاوت است. قبل از جراحی، بهتر است اطلاعات کاملی را در این زمینه از بیمه خود بگیریم و شرایط پوشش بیماری‌ها و جراحی‌های مرتبط را در بیمه بررسی کنید. تحقیق در این موضوع به شما کمک می‌کند تا دقیق‌تر بفهمید که بیمه شما در چه میزانی قادر به پرداخت هزینه جراحی تعویض مفصل زانو است. نکته مهمی که در بیمه باید به آن توجه داشته باشید آن است که در برخی از بیمه‌ها ممکن است نیاز به معرفی نامه از پزشک تخصصی باشد که  جراح، تعویض مفصل زانو را توصیه کرده است و بیمار به آن نیاز دارد.

هزینه تعویض مفصل زانو در سال جدید چقدر است؟

به طور کلی عوامل مختلفی می‌تواند در هزینه نهایی این جراحی تاثیر گذار باشد که با بررسی آن می‌توانید به مبلغ نهایی این جراحی دسترسی پیدا کنید. در سال جدید هزینه جراحی می‌تواند اندکی متفاوت‌تر باشد در نتیجه از بررسی دقیق درباره مبلغ نهایی این جراحی غافل نشوید. در میان عواملی که ذکر شد، نوع عمل جراحی تعویض مفصل زانو، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند در مبلغ نهایی تاثیرگذار باشد. به طور کلی به خاطر داشته باشید نوع عمل جراحی تعویض مفصل زانو در تعیین هزینه های نهایی این عمل جراحی تاثیرگذار خواهد بود. فرض کنید بیماری به دلیل ابتلا به آرتروز زانو پیشرفته قسمتی از این مفصل را از دست داده است. ممکن است پزشک متخصص ارتوپد تشخیص دهد که تنها با تعویض قسمت های آسیب دیده می توان دامنه ی حرکتی مفصل زانو را جبران و تقویت نمود.

سوالات متداول

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی تمام نکاتی که می‌تواند در هزینه جراحی تعویض مفصل زانو تاثیرگذار باشد را بررسی کردیم. توجه داشته باشید مبلغ نهایی در هر فرد بر اساس مواردی که ذکر شد می‌‌تواند متفاوت باشد. در نتیجه در قدم اول برای اطلاع از هزینه جراحی تعویض مفصل زانو نیاز است ابتدا توسط جراح ارتوپد معاینه شوید.

دکتر رضا شیروانی بختیاری

فارغ التحصيل پزشكى عمومى از دانشگاه تهران فارغ التحصيل دوره تخصص ارتوپدى از دانشگاه فردوسى مشهد رتبه برتر آزمون بورد تخصصى سال ١٣٩٢ دوره تخصصى آسيبهاى ورزشى و ارتروسكوپى از ايتاليا ١٣٩٢

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =