تهران، بعد از شریعتی، قلندری جنوبی، کوچه ۱۱، طبقه ۳

دکتر رضا شیروانی بختیاری » بیماری ها » هزینه جراحی تعویض مفصل زانو چقدره؟
۳ دقیقه
هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو چقدره؟

آنچه می خوانید...

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو همواره دغدغه ی بیماران بوده است. افرادی که کاندید جراحی تعویض مفصل زانو می باشند نسبت به روش های درمانی ساده و کم تهاجمی پاسخ نداده اند.

همانطور که از نام این عمل جراحی پیداست؛ مفصل زانوی آسیب دیده با ایمپلنت مصنوعی جایگزین خواهد شد. بنابراین چندین پارامتر در تعیین هزینه جراحی تعویض مفصل زانو دخیل هستند.

در این مطلب به معرفی عوامل تاثیر گذار در هزینه ی جراحی تعویض مفصل زانو می پردازیم.

شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با دکتر رضا شیروانی (متخصص ارتوپد در غرب تهران) از طریق زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۷۳۱۲۵
صفحه اینستاگرام

هزینه جراحی زانو در بیمارستان دولتی

بسیاری از افراد تمایل دارند تا اعمال جراحی درمانی خود را در مراکز درمانی دولتی انجام دهند تا هزینه ی کمتری را پرداخت نمایند.

اکثر بیمه های درمانی طرف قرارداد با بیمارستان های معتبر می باشند تا بتوانند در هنگام نیاز به افراد جهت تامین هزینه های عمل های جراحی کمک نمایند. به همین منظور توصیه می شود قبل از اقدام به جراحی تعویض مفصل زانو از بیمارستان های طرف قرارداد با جراح ارتوپد خود اطلاع حاصل نمایید.

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو
هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه تعویض مفصل زانو با بیمه تکمیلی

شاید تا به حال عنوان بیمه های تکمیلی را شنیده باشید. بیمه های تکمیلی با دریافت هزینه ی بیشتری نسبت به سایر بیمه های درمانی؛ تخفیف های بیشتری برای انجام اقدامات درمانی و یا زیبایی را شامل حال بیمار می نمایند.

اگر شما هم تحت پوشش بیمه ی تکمیلی هستید جراح خود را مطلع سازید.

قیمت پروتز زانو

کشورهای مختلفی ایمپلنت های مخصوص عمل جراحی تعویض مفصل را می سازند. کیفیت این ایمپلنت ها مختلف می باشد. بنابراین انتخاب پروتزهای مناسب و با کیفیت می تواند کمی هزینه بر باشد.

شما عزیزان می توانید مشورت های لازم جهت اطمینان از کیفیت پروتزهای استفاده شده در حین عمل تعویض مفصل زانوی خود را از جراح ارتوپد کسب نمایید.

به خاطر داشته باشید با انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران دیگر دغدغه  و نگرانی ای بابت جنس و کیفیت پروتزهای استفاده شده در عمل جراحی خود نخواهید داشت. علت این امر بکارگیری بهترین تجهیزات توسط جراح حاذق و مجرب می باشد.

 

هزینه تعویض مفصل زانو

به خاطر داشته باشید نوع عمل جراحی تعویض مفصل زانو در تعیین هزینه های نهایی این عمل جراحی تاثیرگذار خواهد بود.

فرض کنید بیماری به دلیل ابتلا به آرتروز زانو پیشرفته قسمتی از این مفصل را از دست داده است. ممکن است متخصص ارتوپدی تشخیص دهد که تنها با تعویض قسمت های آسیب دیده می توان دامنه ی حرکتی مفصل زانو را جبران و تقویت نمود.

این در حالیست که شدت آسیب دیدگی مفصل زانو در برخی افراد به قدری می باشد که نیاز به تعویض کامل مفصل مربوطه با ایمپلنت مصنوعی می باشد. زیرا تنها در این صورت توان حرکتی مفصل تقویت می شود.

بنابراین در طی جلسات معاینه متخصص ارتوپدی تمام جوانب را در نظر می گیرد به بررسی دقیق عوارض موجود می پردازد. با تعیین شدت آسیب دیدگی و انتخاب بهترین روش درمانی؛ تمام هزینه های مورد نیاز تعیین و به اطلاع بیمار رسانده می شود.

کلام آخر

برای اطلاع از هزینه جراحی تعویض مفصل زانو نیاز است ابتدا توسط جراح ارتوپد معاینه شوید. در این معاینه می توانید اطلاعات مهمی از جمله: نوع پروتز استفاده شده توسط پزشک متخصص در حین جراحی و همچنین هزینه ی نهایی عمل جراحی خود، کسب نمایید.

سایر مقالات مرتبط:

مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو

دوره نقاهت بعد از تعویض مفصل زانو

دکتر رضا شیروانی بختیاری

فارغ التحصيل پزشكى عمومى از دانشگاه تهران فارغ التحصيل دوره تخصص ارتوپدى از دانشگاه فردوسى مشهد رتبه برتر آزمون بورد تخصصى سال ١٣٩٢ دوره تخصصى آسيبهاى ورزشى و ارتروسكوپى از ايتاليا ١٣٩٢

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *