دکتر رضا شیروانی بختیاری » بیماری ها » هرینه عمل آرتروسکوپی شانه
۴ دقیقه
هزینه عمل آرتروسکوپی شانه

هرینه عمل آرتروسکوپی شانه

آنچه می خوانید...

آرتروسکوپی شانه

شانه مفصلی است که بالاترین میزان حرکت و چرخش را در بین مفاصل بدن دارد بنابراین آسیب پذیری بالایی نیز دارد. مفصل شانه مستقیما به اسکلت بدن متصل نیست و توسط یک سری از رباط ها و عضلات استخوان کتف از پشت، استخوان ترقوه از جلو و بازو از کنار، به شانه متصل شده است. به دلیل اینکه این مفصل آزاد است پس میزان حرکتش هم زیاد است. روش های متفاوتی جهت تشخیص میزان و نوع آسیب های وارد به مفصل و همچنین در این ناحیه وجود دارد اما از آنجایی که استفاده از روش آرتروسکوپی اطلاعات دقیق و کامل تری در اختیار پزشک قرار می دهد، معمولا گزینه مناسبی می باشد.

هزینه عمل آرتروسکوپی شانه
هزینه عمل آرتروسکوپی شانه

جراحی شانه به روش آرتروسکوپی

یکی از روش های درمانی و تشخیصی دردهای شانه و کتف استفاده از روش جراحی آرتروسکوپی می باشد. با اختراع آرتروسکوپ یک تحول عظیم و شگرفی در تشخیص و درمان ضایعات مفصلی به ویژه شانه ایجاد شده است. آرتروسکوپی در واقع همانطور که از نام آن پیداست از دو کلمه آرترو و اسکوپین تشکیل شده است که به معنای مشاهده مفصل می باشد. آرتروسکوپ شامل چند وسیله مانند نور، دوربین و دستگاه شیور آرتروسکوپی تشکیل شده است. آرتروسکوپی یک روش تقریبا نان اینویزیو است که برای تشخیص و درمان ضایعات داخل مفصل به طور همزمان صورت می گیرد.

دلایل شایع دردهای شانه

  • آرتروز : که طبیعتا در ناحیه شانه محدودیت های زیادی ایجاد می کند.
  • کشیده شدن رباط ها و تاندون: هر کدام از این رباط ها و تاندون ها که در شانه وجود دارد، مسئول یک حرکت، یک چرخش یا یک زاویه ای از شانه هستند. برخی از افراد معمولا ورزشکاران با فعالیت های فیزیکی سنگین و بیش از حد توان و تحمل شانه ای که انجام می دهند باعث بروز این درگیری می شوند. طی این فعالیت ها ممکن است رباطی کشیده شود یا دچار پارگی نسبی یا کامل شود که هر کدام از این عارضه ها به نوبه خود دردهایی را در شانه ایجاد می کنند. با معاینه ای هریک از این رباط ها و عضلات این دردها شناسایی و درمان می شوند.
  • بی ثباتی مفصل شانه: حرکت مفاصل شانه در جهت های مختلف که عامل آن شل شدگی گوی مفصل های شانه می باشد.

نحوه جراحی آرتروسکوپی

قبل از انجام هرگونه جراحی باید به یک پزشک متخصص ارتوپدی مراجعه شود تا از وجود هرگونه بیماری آگاهی لازم بدست آید. همچنین آزمایشات خون، عکس برداری از سینه جهت انجام یک جراحی بی خطر نیاز می باشد. جهت انجام جراحی معمولا دست و شانه بی حس می شود. قبل از شروع جراحی مایع به درون مفصل تزریق می شود تا تمام ساختارهای شانه توسط آرتروسکوپ قابل مشاهده باشد.

طبق نظر و تشخیص پزشک معالج یک سوراخ کوچک بر روی شانه و قسمت مورد نظر ایجاد می شود. تصاویری که از آرتروسکوپ دریافت می شود بر روی یک مانیتور انتقال داده می شود که پزشک می تواند از این طریق درون مفصل شانه و عوارض ایجاد شده در آن را مشاهده کند .

کاربرد استفاده از آرتروسکوپی شانه

مزایای استفاده از آرتروسکوپی شانه

  • مفصل باز نمی شود.
  • خونریزی وجود ندارد.
  • شانس ابتلا به عفونت فوق العاده پایین می باشد.
  • بیمار بعد از عمل می تواند طی مدت کوتاه به فعالیت خود ادامه می دهد .
  • محدودیت حرکت مفصل بسیار کم است.
  • درد بسیار کمی وجود دارد.
  • عوارض احتمالی بسیار کم

متخصص ارتوپدی دکتر رضا شیروانی بختیاری با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۶۷۴۰۵۸۰ – ۰۲۱۲۲۰۷۳۱۲۵ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر رضا شیروانی بختیاری مراجعه کنید .

هزینه عمل آرتروسکوپی شانه

هزینه عمل آرتروسکوپی شانه به عوامل مختلفی نظیر: هزینه بیهوشی و بیمارستان بستگی دارد . لذا برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه آرتروسکوپی به متخصص ارتوپدی مراجعه نمایید  .

نتیجه گیری

آرتروسکوپی روش کاملا شناخته شده برای بررسی مشکلات پیچیده ی ناحیه شانه می باشد که به طور فزاینده ای برای درمان های جراحی بسته نیز به کار می رود . به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به متخصص ارتوپدی خوب در تهران مراجعه نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران مراجعه نمایید .

دکتر رضا شیروانی بختیاری

فارغ التحصيل پزشكى عمومى از دانشگاه تهران فارغ التحصيل دوره تخصص ارتوپدى از دانشگاه فردوسى مشهد رتبه برتر آزمون بورد تخصصى سال ١٣٩٢ دوره تخصصى آسيبهاى ورزشى و ارتروسكوپى از ايتاليا ١٣٩٢

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 11 =