دکتر رضا شیروانی بختیاری » تعویض مفصل » مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل لگن
۳ دقیقه
مراقبت های بعد از عمل تعویض مفصل لگن

مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل لگن

آنچه می خوانید...

مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل لگن

مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل لگن شامل چه مواردی است؟ هدف از رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی تعویض مفصل لگن چیست؟

آیا رعایت مراقبت های بعد از تعویض مفصل لگن باعث کاهش دوران نقاهت این جراحی می شوند؟

در پاسخ به سوالات فوق الذکر باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

دقت در نحوه عملکرد بدن و رعایت بهداشت فردی بعد از جراحی، باعث تسریع روند بهبودی بعد از تعویض مفصل لگن می شود. به خاطر داشته باشید احتیاط در راه رفتن، خوابیدن و یا پرهیز از فعالیت های شدید بدنی، باعث تقویت نتایج کسب شده از عمل جراحی و بهبود عملکرد مفصل لگن در بیمار خواهد شد.

در ادامه ی مطلب به مراقبت های مهم بعد از تعویض مفصل لگن و تاثیر آن در روند ریکاوری بیمار بعد از عمل می پردازیم. همراه ما باشید.

مراقبت های بعد از عمل تعویض مفصل لگن
مراقبت های بعد از عمل تعویض مفصل لگن

عوارض تعویض مفصل لگن

احتمال ایجاد یک سری از عوارض نامطلوب بعد از هرگونه عمل جراحی (چه زیبایی و چه درمانی) وجود دارد. اما جای نگرانی نیست!!! رعایت یک سری نکات بهداشتی و مراقبتی می تواند همانند سدی محکم در مقابل ایجاد این عوارض عمل کند.

به خاطر داشته باشید بعد از انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل لگن در تهران و کسب نتایج رضایت بخش از این عمل جراحی، مابقی راه به عهده ی خود بیمار می باشد.

بیمار با رعایت مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل لگن می تواند روند بهبودی و ریکاوری خود را بعد از جراحی تسریع بخشد و دوره ی نقاهت را کاهش دهد.

از جمله عوارض احتمالی بعد از تعویض مفصل لگن عبارتند از:

شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با دکتر رضا شیروانی (متخصص ارتوپد در غرب تهران) از طریق زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۷۳۱۲۵
صفحه اینستاگرام

مراقبت از زخم های جراحی

برش های ایجاد شده در عمل جراحی با استفاده از بخیه های جذبی بسته می شوند. پانسمان های مخصوصی برای حفظ و نگهداری از محل جراحی در مقابل میکروارگانیسم های عفونت زا، مورد استفاده قرار می گیرند.

به خاطر داشته باشید جلوگیری از خیس شدن پانسمان های تعبیه شده و رعایت بهداشت باعث می شود تا از تشکیل عوامل عفونت زا در محل جراحی جلوگیری شود.

درد بعد از عمل تعویض مفصل لگن

بسیاری از بیمارانی که کاندید عمل جراحی تعویض مفصل لگن می باشند، از درد بعد از این عمل درمانی واهمه دارند. اگر جراحی تعویض مفصل لگن به صورت اصولی انجام شود، احتمال ابتلا به عوارض نامطلوب بعد از عمل به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند.

همچنین جراح ارتوپدِ، یک سری دارو (آنتی بیوتیک و مسکن) تجویز می کند تا بیمار با مصرف این داروها بعد از عمل جراحی احساس بهتری داشته باشد و دچار عارضه ی نامطلوبی نشود.

درد بعد از عمل تعویض مفصل لگن
درد بعد از عمل تعویض مفصل لگن

کلام آخر

بدیهی است رعایت مراقبت های بعد از عمل تعویض مفصل لگن مزایای بسیار زیادی را شامل حال بیمار می کند. به خاطر داشته باشید در هنگام مراجعه به متخصص ارتوپدی تمام اطلاعات مورد نیاز را برای رعایت هرچه بهتر مراقبت های بعد از عمل کسب نمایید.

همچنین اگر بنا به هر دلیلی بعد از عمل جراحی دچار عارضه ای شدید، از درمان های خودسرانه اجتناب نمایید و سریع تر به جراح خود مراجعه نمایید.

دکتر رضا شیروانی بختیاری

فارغ التحصيل پزشكى عمومى از دانشگاه تهران فارغ التحصيل دوره تخصص ارتوپدى از دانشگاه فردوسى مشهد رتبه برتر آزمون بورد تخصصى سال ١٣٩٢ دوره تخصصى آسيبهاى ورزشى و ارتروسكوپى از ايتاليا ١٣٩٢

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هشت =