دکتر رضا شیروانی بختیاری » زانو » درمان کیست زانو
۳ دقیقه
درمان کیست زانو

درمان کیست زانو

آنچه می خوانید...

درمان کیست زانو

آیا می دانید کیست زانو چیست؟ کیست زانو چه نشانه هایی دارد ؟ با روش های درمان کیست زانو آشنا هستید؟ برای دانستن این موضوع با ما همراه باشید …

درمان کیست زانو
درمان کیست زانو

کیست زانو چیست؟

بیشتر بیمارانی که به پزشک ارتوپد به ویژه متخصص زانو مراجعه می کنند بیشترین شکایت آن ها از کیستی است که در پشت زانو قرار دارد این کیست که در واقع دلیل عمده آن وجود کیست بیکراست که در پشت زانو تشکیل می شود و با فضای داخل مفصل زانو ارتباط دارد همانطور که می دانید در داخل فضای مفصل زانو مایعی است به نام مایع سینوویال که با این کیسه ارتباط برقرار می کند و کیستی را به وجود می آورد به نام بیکراین کیست خود علامت یک بیماری در داخل زانو است .

علت کیست زانو

علل متعددی می تواند منجر به ایجاد کیست زانو شود که دو علت مهم در بروز این بیماری پارگی منیسک و آرتروز می باشد .  بهتر است قبل از درمان علت بیماری بررسی و ارزیابی شود تا با تشخیص درست بتوان بهترین روش درمان را مشخص نمود .

افراد در چه سنی دچار کیست زانو می شوند؟

کیست های پشت زانو در همه سنین و همه افراد دیده می شود به خصوص در سنین متوسط و میانسالان بیشتر به وجود می آید.

اندازه کیست زانو چقدر است؟

کیست های زانو حاوی مایع ژلاتینی و در اندازه های مختلف نیز می باشند . در بعضی از مواقع اندازه کیست های زانو می تواند بزرگ بوده و حتی تا اواسط عضلات ساق پا کشیده شود .

آیا کیست زانو دردناک است؟

کیست های زانو به دلیل اینکه حاوی مایع ژلاتینی می باشند خطری را برای فرد به همراه نخواهد داشت . معمولا زمانی که کیست های زانو در وضعیتی باشند که به آن ها فشار وارد شود می تواند سبب بروز درد شود .

دکتر رضا شیروانی بختیاری متخصص ارتوپدی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۶۷۴۰۵۸۰ – ۰۲۱۲۲۰۷۳۱۲۵ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر رضا شیروانی بختیاری مراجعه کنید .

درمان کیست زانو

درمان با توجه به شدت و میزان بیماری متفاوت خواهد بود . در بعضی مواقع با کشیدن مایع داخل کیست زانو و تزریق کورتون می توان کیست ها را درمان نمود اما در برخی دیگر زمانی که شدت بیماری بیشتر باشد و سبب محدودیت حرکت در زانو شود معمولا درمان با جراحی امکان پذیر خواهد بود .

آیا عمل جراحی زانو سخت است؟

عمل زانو ، جراحی حساسی است به این دلیل که در پشت زانو تمام عناصر حیاتی عصب و رگ از یک فضای تنگی عبور می کند و معمولا کیست در بین آنها وجود دارد . لذا متخصص ارتوپدی باید توانایی و قابلیت زیادی داشته باشد تا عمل جراحی به راحتی انجام شود . به همین منظور جهت پیشگیری از بروز عوارض ناشی از جراحی بهتر است در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

کیست زانو چه مشکلاتی در فرد ایجاد می کند؟

  • احساس سنگینی در زانو
  • محدودیت حرکتی
  • آرتروز زانو
  • رماتیسم مفصلی زانو

نتیجه گیری

گاهی اوقات امکان دارد کیست های زانو در نواحی دیگر همانند خارج از زانو بین تاندون های کیسه های لغزنده ایجاد شود . پیشگیری بهتر از درمان است در صورت داشتن هر گونه درد در ناحیه زانو بهتر است سریعا به متخصص ارتوپدی مراجعه نمایید تا از شدت بیماری بکاهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران مراجعه نمایید .

دکتر رضا شیروانی بختیاری

فارغ التحصيل پزشكى عمومى از دانشگاه تهران فارغ التحصيل دوره تخصص ارتوپدى از دانشگاه فردوسى مشهد رتبه برتر آزمون بورد تخصصى سال ١٣٩٢ دوره تخصصى آسيبهاى ورزشى و ارتروسكوپى از ايتاليا ١٣٩٢

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + چهار =