دکتر رضا شیروانی بختیاری » تعویض مفصل » بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران
۷ دقیقه
دکتر رضا شیروانی (جراح و متخصص ارتوپدی در تهران)

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

آنچه می خوانید...

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

اگر به دنبال بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران می باشید باید یک سری از نکات مهم را در انتخاب خود لحاظ نمایید.

شاید با شنیدن نام جراحی کمی استرس وجودتان را فرا بگیرد. در واقع خیلی از افراد از تیغ جراحی می ترسند. هر نوع عمل جراحی چه به جهت زیبایی صورت پذیرد و چه به جهت درمانی، ممکن است عوارض و یا ریسک هایی به دنبال داشته باشد.

اما نگران نباشید، اگر چند نکته را قبل از اقدام به عمل جراحی تعویض مفصل زانو رعایت نمایید می توانید عمل موفقیت آمیز و رضایت بخشی را به خود و یا عزیزانتان هدیه نمایید.

در ادامه ی مطلب به این نکات مهم اشاره می نماییم و شما را در انتخاب جراح اصلح زانو راهنمایی می کنیم.

جراحی تعویض مفصل زانو چیست؟

مطمئنا با شنیدن نام جراحی تعویض مفصل زانو می توانید تا حدودی به اتفاقات پیرامون این جراحی درمانی پی ببرید. کلمه ی آرتروز زانو برای همگان آشنا می باشد. در این بیماری به دلیل تحلیل رفتن بافت غضروفی فاصله ی استخوانی کمتر می شود و این امر باعث سائیدگی و تخریب بافت استخوانی می شود.

در نتیجه ی این سائیدگی، مفصل مربوطه (زانو) آسیب های زیادی را متحمل می شود که از این رو توانایی حرکتی خود را از دست داده و محدودیت های جدی برای بیمار به وجود می آورد.

متاسفانه بسیاری از افراد نمی توانند بیماری آرتروز را در مراحل ابتدایی تشخیص دهند و تا به مشکل های جدی حرکتی و یا احساس درد شدید دچار نشوند، به متخصص ارتوپدی مراجعه نمی کنند!!!

درمان و یا کنترل آرتروز در مراحل ابتدایی امری امکان پذیر می باشد. اما هرچه این بیماری پیشروی داشته باشد و قسمت زیادی از مفصل را درگیر نماید، ممکن است تنها گزینه ی مناسب برای درمان قطعی آرتروز و جبران آسیب های وارده به مفصل زانو، جراحی تعویض مفصل تخریب شده با پروتز های مصنوعی باشد.

اگر مشتاق هستید اطلاعات کاملی در مورد این عمل جراحی به دست بیاورید، به مطلب تعویض مفصل زانو مراجعه نمایید.

 

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

اگر شما هم در زمره ی افرادی باشید که به جراحی تعویض مفصل زانو نیاز داشته باشید، مطمئنا یافتن بهترین جراح زانو ذهنتان را درگیر خواهد ساخت.

علت این امر کاملا مشخص است!!! مطمئنا شما تمایل دارید تا عمل جراحی راحتی را تجربه نمایید و به نتیجه ی دلخواه خود دست یابید. چه کسی را سراغ دارید که از اشتباهات پزشکی نترسد!!! مطمئنا هرچه عمل جراحی پیچیده تر باشد، دقت عمل و تجربه ی بالای پزشک متخصص را نیاز دارد.

با کمی تامل می توانید به نقش مهم جراح ارتوپد در روند عمل تعویض مفصل زانو پی ببرید. مفصل زانو از جمله مهم ترین ارگان های حرکتی در بدن انسان می باشد که هرگونه سهل انگاری در دستکاری و ایجاد تغییرات در این مفصل، می تواند عواقب ناگوار و حتی غیر قابل جبرانی را برای بیمار به ارمغان بیاورد!!!

دکتر رضا شیروانی (جراح و متخصص ارتوپدی در تهران)
دکتر رضا شیروانی (جراح و متخصص ارتوپدی در تهران)

به نکات زیر توجه نمایید:

  • انتخاب بهترین جراح زانو

همانطور که در مقاله ی بهترین متخصص ارتوپد در تهران بیان شد؛ تشخیص و درمان بیماری های استخوانی_عضلانی در حیطه ی شاخه ی ارتوپدی می باشد.

متخصص ارتوپدی اطلاعات و تجارب زیادی در زمینه ی انواع بیماری های استخوانی_عضلانی و راه های درمانی مناسب برای رفع این بیماری ها، دارد.

آشنایی با عملکرد مفصل زانو به متخصص ارتوپد کمک می نماید تا عارضه های احتمالی این مفصل را به درستی تشخیص داده و بهترین راه را برای درمان آن ها انتخاب نماید. به خاطر داشته باشید روند درمانی مناسب و موفقیت آمیز مستلزم تشخیص صحیح بیماری توسط متخصص ارتوپدی می باشد.

هرچه تشخیص پزشک متخصص دقیق تر باشد، به مراتب انتخاب راهکار درمانی مطمئن تر و کاربردی تر خواهد بود. با تفکر در مطالب ذکر شده می توانید اهمیت انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران و تاثیر آن در داشتن عمل موفقیت آمیز و رضایت بخش را متوجه شوید.

 

  • جنس پروتز زانو

در طی جلسات مشاوره و معاینه از جراح خود سوالاتی در مورد جنس و کیفیت پروتزهای مورد استفاده در عمل جراحی خود بپرسید. انتخاب پروتزهای با کیفیت و مناسب می تواند سد محکم و مقاومی در جلوگیری از ایجاد عوارض نامطلوبی مانند؛ عفونت، شل شدن و… باشد.

علاوه بر این استفاده از پروتزهای مصنوعی با کیفیت و مستحکم، ماندگاری نتایج حاصل از عمل تعویض مفصل زانو را افزایش می دهد و بیمار مدت زمان طولانی تری می تواند با اطمینان خاطر بیشتری به زندگی طبیعی خود ادامه دهد.

  • مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو

داشتن یک عمل جراحی موثر و قابل قبول منوط به رعایت دو نکته ی فوق الذکر نمی باشد!!! انتخاب بهترین جراح زانو در تهران و یا اطلاع از جنس و کیفیت پروتزهای مورد استفاده به معنای پایان کار نمی باشد!!!

نکات بالا تنها روند جراحی و رسیدن به نتایج مطلوب را تحت تاثیر قرار می دهند ولی حفظ نتایج حاصل از عمل جراحی و تقویت آن به عهده ی خود بیمار می باشد.

بله درست متوجه شدید، خود بیمار نقش مهمی در تقویت نتایج مثبت حاصل از عمل جراحی دارد. شاید با خود بپرسید نقش بیمار در این زمینه چیست؟

در پاسخ به سوال فوق باید به این نکته اشاره کنیم که؛

هرچه بیمار در رعایت نکات مراقبتی و بهداشتی بعد از عمل جراحی کوشا باشد و به تجویزات پزشک خود گوش فرا دهد می تواند خود را از ابتلا به عوارض نامطلوب حفظ نماید و نتایج حاصل از عمل جراحی خود را تقویت نماید.

اگر مایلید اطلاعات مفیدی در مورد این نکات مهم پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم به مطلب مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو مراجعه نمایید.

 

هزینه عمل تعویض مفصل زانو

مطمئنا در جو اقتصادی حاکم بر جامعه ی کنونی، فردی که قصد انجام عمل جراحی تعویض مفص زانو را دارد، به هزینه های این عمل فکر می کند و این مقوله جزئی از دغدغه های اصلی ذهن این فرد را شکل می دهد.

این ضرب المثل را شنیده اید که از قدیم گفتند؛ هرچقدر پول بدی همونقدر هم آش می خوری؟!؟ شاید با خود فکر کنید هرچه هزینه های بیشتری برای عمل جراحی خود تقبل نمایید، متقابلا نتایج قابل قبول و رضایت بخشی را به دست خواهید آورد!!! آیا این طرز فکر واقعی است؟؟؟

مطمئنا شما هم در اطراف خود اشخاصی را سراغ دارید که برخلاف باور مذکور با تقبل هزینه های سنگین موفق به کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش از عمل جراحی خود نشدند!!!

برای حل این دغدغه ی مهم تنها لازم است در انتخاب جراح خود نهایت دقت و وسواس را مد نظر قرار دهید تا با خیالی آسوده و اطمینان خاطر بیشتری عمل خود را انجام داده و از نتایج حاصل از آن لذت ببرید.

برای رسیدن به انتخابی مطلوب و اصلح؛ می توانید از سابقه ی جراح خود و رضایت بیمارانی که تجربه ی عمل جراحی توسط او را داشته اند اطلاع حاصل کنید. در این قسمت نمونه ای از رضایت بیمار بعد از عمل جراحی تعویض مفصل زانو توسط دکتر رضا شیروانی بختیاری (متخصص ارتوپد در غرب تهران) را مشاهده می نمایید:

 

گزیده ای از خدمات ارائه شده توسط دکتر رضا شیروانی بختیاری

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکتر رضا شیروانی و سوابق حرفه ای ایشان اینجا را کلیک نمایید.

از جمله خدمات ارائه شده توسط ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با دکتر رضا شیروانی (متخصص ارتوپدی در تهران) از طریق زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۷۳۱۲۵
صفحه اینستاگرام

دکتر رضا شیروانی بختیاری

فارغ التحصيل پزشكى عمومى از دانشگاه تهران فارغ التحصيل دوره تخصص ارتوپدى از دانشگاه فردوسى مشهد رتبه برتر آزمون بورد تخصصى سال ١٣٩٢ دوره تخصصى آسيبهاى ورزشى و ارتروسكوپى از ايتاليا ١٣٩٢

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =