متخصص ارتوپد ورزشی در تهران

متخصص ارتوپد ورزشی

مشکلات مفصلی و استخوانی و درد و ناراحتی های ناشی از آن یکی از رایج ترین عللی است که بیماران برای رفع و درمان آن به بهترین متخصص ارتوپدی در تهران مراجعه می کنند.

در واقع متخصص ارتوپدی با استفاده از تکنیک های به روز و خاص به درمان درد های مفصلی-استخوانی بیماران خود بپردازد. اکثر این روش های درمانی غیر تهاجمی و کم خطر هستند و جای نگرانی برای بیمار وجود ندارد. اما برای چنین درمانی باید به بهترین متخصص ارتوپدی مراجعه کنید و از خدمات شایان وی بهره مند شوید.

البته با توجه به میزان بالای آسیب های ورزشی، اغلب ورزشکاران به سراغ یک متخصص ارتوپد ورزشی در تهران می روند تا به ناتوانی های حرکتی و آسیب های ورزشی پایان دهند.

به همین منظور نیاز است اطلاعاتی در خصوص بهترین متخصص ارتوپد ورزشی داشته باشید.

متخصص ارتوپد کیست؟

زمانی که دچار کمر درد، گرفتگی عضلات، آرتروز و سایر عارضه ها می شود وضعیت جسمانی تان مختل می شود و دیگر مانند قبل نمی توانید حتی کار های ساده و پیش پا افتاده را انجام دهید. یعنی انجام این کار ها برای تان بسیار دشوار می شود. در این صورت است که به پزشکی مراجعه می کنید که با سیستم اسکلتی-عضلانی تان آشنا باشد و در این حوزه درمانی، متخصص باشد.

لازم به ذکر است ارتوپدی یکی از شاخه های پزشکی است که فرد متخصص در آن باید سال های بسیاری از عمر گران بهای خود را صرف یادگیری و تحصیل این حوزه درمانی کند. هر متخصص ارتوپدی ممکن است در یک شاخه از آن تخصص و مهارت بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال: متخصص ارتوپدی ورزشی، ارتوپدی زانو، ارتوپدی شانه، ارتوپدی دست، پا و ستون فقرات، هر کدام به درمان عارضه های مختص همان ناحیه می پردازد.

دکتر رضا شیروانی (جراح و متخصص ارتوپدی در تهران)

دکتر رضا شیروانی (جراح و متخصص ارتوپدی در تهران)

انواع عمل های جراحی ارتوپدی

با بروز عارضه ای در هر فردی پزشک متخصص ارتوپدی در خصوص درمان آن از روش عمل جراحی یا غیر جراحی کمک می گیرد.

این انتخاب بنا به میزان شدت جراحت و صلاحدید پزشک صورت می گیرد. برخی از انواع عمل های جراحی که توسط جراح و متخصص ارتوپدی انجام می شود، شامل موارد زیر می باشد:

 • آرتروسوکوپی: نوعی از جراحی است که با استفاده از ابزار مخصوص مشابه به دوربین برای تشخیص دقیق آسیب و یا درمان اندام اسکلتی-عضلانی بدن انجام می شود.
 • فیوژن: نوعی عمل پیوند که با کمک تجهیزات میله های فلزی را به منظور جوش ورد استخوان ها به هم وصل می کنند.
 • تعویض مفصل زانو: نوعی عمل ترمیم و بازسازی زانو با استفاده از جایگذاری مفصل به شمار می رود.
 • رفع مشکل بافت نرم: بافت های نرمی مانند: پارگی تاندون یا انواع رباط ها را از طریق این عمل درمان می کنند.
 • رفع اشکالات داخلی: یک روش مطمئن برای حفظ و نگهداری شکستگی های استخوان در جای مناسب خود با استفاده از فلز، پیچ تا وقتی که بهبودی کامل حاصل شود.
 • استئوتومی: در این عمل از طریق برش و تغییر مکان شکل استخوان را تغییر می دهند.
 • جراحی رباط صلیبی زانو: این آسیب جزء اتفاقات رایج در ورزش های حرفه ای و پر انرژی می باشد.

چگونه بهترین متخصص ارتوپدی را بشناسیم؟

با توجه به تبلیغات کاذبی که هم اکنون در سراسر فضا مجازی و حقیقی وجود دارد ممکن است برای شما کاربران عزیز این سوال پیش آید که چگونه بهترین متخصص ارتوپدی را بشناسیم؟

 • در این خصوص به شما توصیه می کنیم لیستی از معیار و ملاک های خود را تنظیم کنید و بر اساس اولویت های آن در میان پزشکان متعدد انتخابی صحیح داشته باشید.
 • ما می توانیم به منظور سهولت در انجام کار ها لیستی از ویژگی های بهترین متخصص ارتوپدی تهیه و در اختیارتان قرار دهیم.

ویژگی بهترین متخصص ارتوپدی

 • تخصص، تجربه، دانش و مهارت از جمله بدیهی ترین خصوصیات یک پزشک متخصص ارتوپد است.
 • مدارک و سوابق تحصیلی و پژوهشی معتبری داشته باشد.
 • پایبندی به اخلاق حرفه ای و سوگند نامه پزشکی
 • تعداد بالای درمان و عمل های موفقیت آمیز
 • بیمار محور بودن از دیگر ویژگی های بهترین متخصص ارتوپد است که سلامت بیمار را به منافع شخصی و مالی خود ترجیح نمی دهد.
 • فضای داخلی مطب پزشک هم می تواند یکی از معیار های انتخاب باشد، محیطی شیک، آرام و دلنشین در روحیه بیماران بسیار تاثیر گذار است.
 • از مهارت برقراری ارتباط با بیمار برخوردار باشد.
 • در رابطه با دریافت حق ویزیت منصفانه برخورد کند.
 • صبوری، دلسوزی، مهربانی، خوش رویی و اعتبار از جمله خصیصه های نیکویی است که می تواند ما را برای مراجعه به پزشک ترغیب کند.
دکتر رضا شیروانی (جراح و متخصص ارتوپدی در تهران)

دکتر رضا شیروانی (جراح و متخصص ارتوپدی در تهران)

نحوه انتخاب بهترین متخصص ارتوپدی در تهران

برای دست یابی به چنین فردی با خصوصیات مذکور باید از طرق مختلف اقدام کنید. یکی از آن راه ها جستجو در مرور گر معتبری به نام گوگل است در این جستجو می توانید به صفحات پزشکان معروف دست یابید و با مطالعه مقالات آن ها در خصوص انتخاب پزشک ارتوپدی اطلاعاتی کسب می کنید و علاوه بر آن ها در این وب سایت های معتبر آدرس و شماره تلفن مطب پزشک گذاشته شده است که با مراجعه حضوری می توانید از منشی و سایر مراجعه کنندگان حاضر در آن جا تحقیق کنید.

 • هم چنین مشورت از دوستان، آشنایان و اقوام هم در این رابطه می تواند کمک شایانی به شما کند.

اهمیت انتخاب بهترین متخصص

با در نظر داشتن تمامی مطالب باید انتخاب صحیحی داشته باشید در صورت انتخابی نامناسب ممکن است متحمل عوارض و خسارات جبران ناپذیری به سلامتی تان شوید و اتفاقی ناگوار رقم می خورد.

جمع بندی

به دلیل وجود متخصصین بسیاری در این حوزه در این کلان شهر، یافتن بهترین متخصص ارتوپد ورزشی در تهران کاری بسیار سخت و دشوار خواهد بود. نوشتار پیش رو می تواند شما را در انتخابی صحیح یاری کند.

هم چنین پیش از آن که پزشکی برای خود انتخاب کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتی الامکان از سلامتی خود محافظت کنید و از انجام چکاپ های دوره ای غافل نشوید.

پاسخ

سه + سیزده =

Call Now Button