آرتروپلاستی زانو

آرتروپلاستی زانو

زانویی که دچار آسیب طولانی مدت است و به درمان های طبی و فیزیوتراپی پاسخ مناسب نداده است به منظور پیشگیری از محدودیت حرکت بیمار، نیاز به تعویض دارد .

مطمئنا بعد از تعویض مفصل زانو، بیمار نیاز به مراقبت های فراوانی دارد که بدین منظور باید در ارتباط با پزشک معالج و پزشکان توانبخشی باشد .

آرتروپلاستی زانو

آرتروپلاستی زانو

اقدامات قبل از جراحی آرتروپلاستی زانو

اقداماتی که بایستی باید برای جراحی آرتروپلاستی زانو انجام شامل موارد ذیل است:

انجام معاینات پزشکی

یکی از اقدامات لازم قبل از جراحی تعویض مفصل زانو انجام معاینات لازم توسط متخصص ارتوپد می باشد .

آزمایشات پزشکی

بعد از بررسی و معاینه توسط پزشک با توجه به شرایط فیزیکی فرد، آزمایشاتی نظیر: آزمایش خون، نوار قلب و … انجام می شود .

بررسی مصرف داروها

در صورت اینکه فرد هر گونه داروها مصرف می نماید . حتما باید پزشک خود را مطلع سازد .

 سوالات متداول آرتروپلاستی زانو

چه افرادی کاندید مناسب جراحی تعویض مفصل زانو هستند ؟

در افرادی این جراحی انجام می شود که ابتدا درد غیرقابل کنترل با مسکن داشته باشند . علاوه بر این، با انجام رادیوگرافی و تشخیص نوع آرتروز درجه سه و یا چهار و مختل شدن حرکت در این زمان فرد کاندید آرتروپلاستی زانو می باشد . پروتز های که برای زانو مورد استفاده قرار میگرد و معمولا از سه قسمت تشکیل شده می شود .

چه نوع پروتزی برای افراد مناسب است ؟

تمامی پروتزهای که در ایران استفاده می شود از استاندارد مناسبی برخوردار است و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد . ولی نوع پروتز براساس شرایط بیمار مشخص می شود .

زانویی که دچار آسیب طولانی مدت است و به درمان های طبی و فیزیوتراپی پاسخ مناسب نداده است به منظور پیشگیری از محدودیت حرکت بیمار، نیاز به تعویض دارد . دکتر رضا شیروانی بختیاری متخصص ارتوپدی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۶۷۴۰۵۸۰ – ۰۲۱۲۲۰۷۳۱۲۵ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

آیا جراحی تعویض مفصل زانو محدودیت سنی دارد ؟

جراحی تعویض مفصل زانو محدودیت سنی ندارد و در صورت اینکه فرد آرتروز شدید داشته باشد حتی اگر سن کمتر از پنجاه سال داشته باشد می توان جراحی آرتروپلاستی را انجام دهد .

یکی از مبحاث دیگری که در مورد آن بحث و جدل زیاد می شود و بسیاری از بیماران سوال می کند عمل تعویض مفصل زانو می باشد .

زانوی که به درمان غیرجراحی پاسخ نداد بدین معنی که به درمان های فیزیوتراپی، زانو بند، دارو و درمان طبی پاسخ ندهد و سن بیمار هم بالا است این فرد کاندیدی است برای تعویض مفصل زانو است .

آیا افرادی دیابتی می توانند جراحی تعویض مفصل زانو را انجام دهند ؟

بله، اصولا دیابت عاملی نیست که نتواند منجر شود تا فرد نتواند جراحی تعویض مفصل زانو را انجام ندهد . اما در صورت اینکه فرد بیماری داشته باشد حتما باید به توصیه های متخصص ارتوپد خود دقت نمایید تا از بروز عوارض جانبی پیشگیری شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر رضا شیروانی بختیاری :

آرتروسکوپی زانو

درمان آرتروز

درمان آسیب های ورزشی

تعویض مفصل لگن

پاسخ

یازده − 10 =

Call Now Button