آرتروسکوپی زانو

آرتروسکوپی زانو

زانو در دنیا جزء اولین و شایع ترین مفصلی است که تحت جراحی آرتروسکوپی زانو انجام می شود . در سال های اخیر، مشاهده ی درون یک مفصل به وسیله یک تلسکوپ ظریف از طریق یک مجرا به شدت پیشرفت کرده است . اگرچه، در واقع به طور معمول برای تشخیص اختلالات مکانیکی درون زانو به این روش تکیه می شود، اما در بررسی بسیاری از اختلالات غیر ترومایی با ماهیت نامعلوم نیز از آن استفاده می گردد . اکنون کاربرد آرتروسکوپی به مفاصلی غیر از زانو گسترش یافته و به طور فزاینده ای از این روش برای تشخیص و درمان اختلالات داخل مفاصل شانه، هیپ، مچ دست و پا استفاده می شود . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

  • هزینه عمل آرتروسکوپی زانو
  • مراقبت های بعد از عمل آرتروسکوپی زانو
  • قیمت آرتروسکوپی زانو
  • آرتروسکوپی زانو acl
  • دوره نقاهت آرتروسکوپی زانو
آرتروسکوپی زانو

آرتروسکوپی زانو

اقدامات قبل از عمل آرتروسکوپی زانو

جراحی های آرتروسکوپی بعد از گرفتن یک شرح حال دقیق، تاریخچه دقیق بیماری، معاینه کامل و بررسی های رادیولوژیک مثل: رادیوگرافی های ساده، سی تی اسکن (CT sean) و در صورت نیاز بعد از انجام MRI انجام می گیرد .

آرتروسکوپی نیاز به این بررسی ها را از بین نبرده است و بعد از تمام این بررسی ها که متخصص ارتوپد اقدام به جراحی های آندوسکوپیک بدن می کند .

نحوه جراحی آرتروسکوپی زانو

این جراحی معمولا با بیهوشی عمومی و یا با بیحسی موضعی انجام می شود بعد از آن که فرد تحت بیهوشی یا بیحسی قرار گرفت، متخصص ارتوپد با استفاده از چند برش میلی متری اقدام به وارد کردن آرتروسکوپ به داخل زانو و دیدن المانهای داخل زانو مثل مینیسک ها، لیگامان ها و پیدا کردن نکات غیر طبیعی درون مفصل می نمایند .

ورزش درمانی بعد از آرتروسکوپی زانو

انجام فعالیت های ورزشی بعد از آرتروسکوپی دو تا سه مرتبه در روز به مدت زمان بیست تا سی دقیقه بهتر است، انجام شود . هر گونه درد و تورم هنگام فعالیت های ورزشی حتما در این مواقع از ورزش کردن بپرهیزید .

مراقبت های بعد از عمل آرتروسکوپی زانو

از کمپرس سرد بعد از آرتروسکوپی می توانید استفاده نمایید و بهتر است نواحی سوراخ شدگی را پانسمان نمایید . استفاده از عصا بعد از آرتروسکوپی ظرف مدت چند روز اول ضروری است . در صورت تجویز هر نوع دارو برای فرد، توصیه می شود داروها را طبق دستور پزشک مصرف نمایید . بهتر است یک تا سه هفته از رانندگی کردن خودداری نمایید زیرا زمانی که می توان رانندگی کرد به عوامل مختلفی نظیر: نوع بیماری و شدت بیماری بستگی دارد . استفاده از باند کشی و آیس برای بالا گرفتن زانو کمک گرفته شود .

دکتر رضا شیروانی بختیاری متخصص ارتوپدی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۲۶۷۴۰۵۸۰ – ۰۲۱۲۲۰۷۳۱۲۵ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

مزیت عمل آرتروسکوپی زانو

آرتروسکوپی یک روش کم تهاجمی است که سبب تحول عظیمی در عرصه پزشکی شده است و با آمدن این علم پزشکی توانست جراحی های با کمترین عارضه و کوتاهترین دوره نقاهت داشته باشد .

آرتروسکوپی زانو سبب شد تا تشخیص و درمان همراه با هم و بدون باز کردن مفصل زانو، درد و خونریزی و در مدت زمان کوتاه تر صورت گیرد .

دوره نقاهت آرتروسکوپی زانو

جراحی آرتروسکوپی زانو یک روش جراحی کم عارضه و بی خطر می باشد و با توجه به انجام جراحی ها،  آرتروسکوپی جز کوتاه ترین دوره نقاهت و بهبودی قرار گرفته است .

هزینه جراحی آرتروسکوپی زانو

هزینه آرتروسکوپی زانو به عوامل مختلفی نظیر: هزینه بیهوشی و بیمارستان بستگی دارد . لذا برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه آرتروسکوپی به متخصص ارتوپدی مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر رضا شیروانی بختیاری :

آرتروسکوپی

تعویض مفصل زانو

درمان آسیب های ورزشی

تعویض مفصل لگن

پاسخ

هجده + 14 =

Call Now Button